Кубок конфедерацій з футболу 2013

Кубок конфедерацій - це футбольний турнір, в якому б'ються національні команди низки країн. Турнір проводиться організацією ФІФА за рік до Чемпіонату світу в тій країні, де він буде проходити.

На даному етапі б'ються переможці континентальних першостей, що проводяться конфедерациями (КОНМЕБОЛ, УЄФА, АФК, КОНКАКАФ, ОФК, КАФ), а також господар майбутнього Чемпіонату світу і переможець минулого. Тобто в цьому турнірі за головний приз борються вісім збірних.

Якщо переможець континентального чемпіонату також є і чемпіоном світу, то в таких випадках на кубок запрошують фіналіста даного континентального чемпіонату. Цей кубок бере початок від Кубка короля Фахда, що проходив у 1992-1995 роках у Саудівській Аравії, і є свого роду розминкою, або репетицією Чемпіонату світу. За всю, не настільки велику, історію цього турніру переможцями ставали 5 команд - це були збірні Франції, Данії, Мексики, Аргентини та Бразилії. Що стосується Бразилії, то вона виграла домашній Кубок конфедерацій в нинішньому році. На сьогодні ця команда є чинним володарем головного призу.

кубок конфедераційКубок Конфедерацій з футболу-2013

Цього року дев'ятий за рахунком розіграш проходив у Бразилії в 15-30 числах червня. Переможцем стала Бразилія, вигравши у фіналі домашнього турніру у збірної Іспанії з рахунком 4: 0. Великий внесок у перемогу внесли Фред, який забив два голи у ворота іспанців, і Неймар, який забив один гол.

Під час проведення цих змагань сталася неприємна ситуація: терміни проведення Кубка збіглися з 4-м відбірковим туром на Чемпіонат світу 2014 в Азії. АФК (Азіатська конфедерація футболу) попросила змінити терміни проведення Кубка, але у ФІФА ухвалили рішення, що розклад матчів буде змінена тільки для Японії, яка виграла азіатське першість.

Кубок конфедерацій з футболуТрохи додаткової інформації:

- Пройшовши у фінал турніру, збірна Іспанії отримала можливість потрапити в історію, як третя команда, що виграла всі турніри серед футбольних збірних, що проводяться ФІФА: футбольний турнір на Олімпійських іграх, Кубок конфедерацій і, звичайно, ЧС з футболу.

- Збірна Таїті, володарка Кубка націй ОФК 2012, брала участь у цьому турнірі вперше.

- На цьому турнірі вперше в історії футболу була використана система Атоматіческая визначення голів.

Кубок конфедерацій 2013. Розклад ігор з 15 по 30 червня.

Золотий м'яч

29 червня 2013 ФІФА виставила 6 претендентів на Золотий М'яч. Підсумок був підведений після фінального матчу в Ріо-Де-Жанейро. Його отримав Неймар. Претенденти: Іньєста, Пауліньо, Пірло, Рамос, Суарес, Неймар.

Золота бутса

Бутса дісталася найкращому бомбардирові турніру, їм був визнаний гравець збірної Іспанії Фернандо Торрес. На Кубку він забив 5 м'ячів.

Протести під час проведення Кубка

кубок конфедерацій 2013 розклад15 червня до початку відкриття турніру біля стадіону в Ріо-Де-Жанейро пройшла демонстрація. Її учасники протестували проти того, що дуже багато громадських грошей було витрачено на організаційні роботи Кубка конфедерацій. Щоб розігнати натовп, поліції довелося застосовувати перцеві спреї і сльозогінний газ. Йозеф Блаттер, президент ФІФА, разом з президентом Бразилії Ділма Русеф були освистані незадоволеними людьми на церемонії відкриття турніру.